Neden Prefabrik Ev Almalıyım ?

Neden Prefabrik Ev Almalıyım ?

DEPREM ve DOĞAL AFETLERE DAYANIKLI
Ülkemizde 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan büyük Marmara depreminden sonra hızla gelişen prefabrik konut sektörü, deprem bölgesinde bulunan ülkemizin güvenli yapı ihtiyacını karşılamaktadır. Prefabrik evler esnek ve hafif yapıları nedeniyle deprem ve her türlü doğal afetlere karşı koyabilmektedir. 1. derece depreme dayanıklı tasarlanıp fabrika ortamında hatasız üretildikleri için oldukça güçlüdürler. Deprem esnasında hafif ve esnek oluşları sebebiyle sallantı esnasında bir göçme yaşanmamaktadır. 
HIZLI İMALAT
Betonarme bir evin planlaması ve imalatı için aylar hatta yıllar gerekebilir. Prefabrik yapılarda ise bu süre ön üretimli olarak fabrikada üretildiği için çok kısadır. İstediğiniz boyutlarda ve özelliklerde bir eve ortalama bir ay gibi kısa bir sürede sahip olabilirsiniz.
UZUN ÖMÜRLÜ
Kaliteli malzeme, kaliteli işçilik ile üretilen, güvenli elektrik,su sistemleri ile donatılan prefabrik evler; uzun ve konforlu bir ömre sahiptir. Kullanılan sac kalınlığı, galvaniz kalitesi, betopan kalitesi ve sağlam bir işçilik ile betonarme yapılar ile yarışır bir ömre sahip olacaktır
KONFORLU ve EKONOMİK
İstediğiniz özelliklerde ve istediğiniz büyüklükte bir evi bütçenize göre tasarlayabilir, uzun yıllar konforlu bir yaşam sürebilirsiniz. Ön üretimli olması, uzun inşa süreleri olmaması, daha küçük alanlarda daha büyük yaşam alanı sunması gibi özellikleri ile konforu ve ekonomikliği bir arada yaşayabilirsiniz.
SÜRDÜRÜLEBİLİR YAPIM TEKNOLOJİSİ
Demonte olarak fabrikalarda üretilip sahada montajı yapılan prefabrik yapılar, istenildiği zaman sökülüp başka bir alanda değerlendirilebilir. Çok kolay bir şekilde planı değiştirilebilir, ekleme ve çıkarmalar yapılabilir. Ayrıca yapı hiç bir zaman enkaz olarak elinizde kalmaz, her zaman ikinci el piyasasında kendine müşteri bulabilir, hem sizin hem ülkemizin ekonomisine katkı sunar.
SAĞLIKLIDIR
Prefabrik evler her mevsim ve her bölgede sağlıkla kullanabileceğiniz evlerdir. Prefabrik yapılarda kullanılan malzemelerin yüzde sekseni geri dönüşüm ile çevreye zarar vermeden geri dönüştürülebilir. Hızlı ve fabrikasyon imalat sebebiyle çevreye ve insan sağlığına zararı diğer yapım tekniklerine göre yok denecek kadar azdır.
TASARRUFLUDUR
Kaliteli malzeme ve işçilik ile inşa edilmiş prefabrik yapılar; sahip olduğu üstün yalıtım özellikleri sebebiyle hem kullanıcılarına, hem ülke ekonomisine ısıtma ve soğutma giderleri bakımından ciddi tasarruf sağlar. Önceden planlanmış olması ve fabrikasyon üretimli olması sebebiyle üretim ve montaj esnasında malzeme israfı yaşanmaz.