Sıkça Sorulan Sorular

Oba Prefabrik olarak Trakya'nın tamamına(İstanbul,Tekirdağ,Kırklareli,Edirne ve Çanakkale) anahtar teslim hizmet sunabilmekteyiz.Anahtar teslim hizmetlerimiz de;
-Blokaj Betonu
-Nakliye
-Çalışanlarımızın yeme,içme ve konaklama masrafları
-Prefabrik ev montajı
-Sıva altı elektrik tesisatı,sigortalar,anahtarlar,prizler,aydınlatmalar ve montajı
-Sıva altı temiz ve pis su tesisatı, bataryalar, vitrifiyeler ,65 cm mdf banyo dolabı, duşakabin ve montajı
-Pvc ısı cam doğramalar
-Amerikan panel iç kapılar
-Çelik dış kapı
-Şap
-Blokaj betonu yüzeyleri dahil tüm fayans ve seramik işleri
-Prefabrik evin boya işleri
-8 mm parke
-Mdf gövde membran kapak mutfak dolapları
-Granit tezgah
fiyatımıza dahildir.Yukarıda saydığımız  iller dışında kalan müşterilerimiz de prefabrik hizmetlerimizden faydalanabilmektedir.Detaylı bilgi için bize irtibat numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. 

Oba Prefabrik olarak Trakya'nın tamamına(İstanbul,Tekirdağ,Kırklareli,Edirne ve Çanakkale) anahtar teslim hizmet sunabilmekteyiz.Anahtar teslim hizmetlerimizde proje,ruhsat,dış bağlantılar(elektrik,su,kanal,doğalgaz) fiyatımıza dahil değildir. Evin yapılacağı ilgili idare ve arsanızın konumuna göre fiyatları değişmekle birlikte fiyata dahil olmayan bu hizmetleri de sunabilmekteyiz.Yukarıda saydığımız iller dışında kalan müşterilerimiz de prefabrik hizmetlerimizden faydalanabilmektedir.Detaylı bilgi için bize irtibat numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. 
Prefabrik evlerde kullanılan paneller(iç ve dış duvarlar) pres panel sistem olarak adlandırılırlar. Firmamız standart olarak dış cephede 10 cm , iç cephede 6 cm kalınlığında paneller kullanmaktadır. Dış cephede 14 cm, iç cephede 10 cm, iç dış 10 cm, iç dış 14 cm gibi panel sistemi özelleştirilebilir. Standart olarak kullandığımız 10 cm panelimiz 8 mm betopan + 84 mm 16 kg/m 3 EPS + 8 mm betopandan oluşmaktadır. Panellerimizde kullandığımız 8,4 cm kalınlığındaki 16 kg/ m 3  EPS TSE standartlarında, alev yürümez, yandığında kimyasal gaz çıkarmayan özel bir ısı yalıtım levhasıdır. Betonarme inşaatlarda kullanılan en kalın ısı yalıtım plakasının 5 cm olduğu düşünüldüğünde, bizim panellerimiz içerisinde bulunan 8,4 cm kalınlığındaki ısı yalıtım levhası( 16 kg/m 3 EPS ) sizi yazın sıcaktan, kışın soğuktan koruyacaktır. Ekstra bir mantolama ihtiyacınız olmayacaktır.  
Prefabrik evlerde doğal gaz sobası, doğal gaz kombi, odun-kömür sobası, odun-kömür kazan sistemi, elektrikli ısıtıcılar, klima sistemi ve şömine gibi diğer yapılarda kullanılan her türlü ısıtma sistemini kullanabilirsiniz. Bizim firmamızın kullandığı yüksek ısıya dayanıklı betopan soba ile ısınan evlerimizde hiç bir sorun çıkarmamaktadır. Isı yalıtım özellikleri başlığında detaylı şekilde anlattığımız gibi, dış panellerde kullandığımız 8,4 cm kalınlığındaki 16 kg/m3 yoğunluğundaki TSE standartlarında EPS ısıtma - soğutma giderlerinizi oldukça düşürecektir.
Prefabrik evler projenize göre paneller ve H diye tanımladığımız taşıyıcı sistemlerin birleşmesinden oluşmaktadır. Paneller H' ın içine girdiği için içeriden ve dışarıdan H' ın kulakları standart evlerde bir çıkıntı olarak gözükmektedir. İçeriden alçıpan kaplanarak, istediğiniz odalarda veya evin tamamında H' ın görüntüsünün ortadan kalkması sağlanarak düz bir yüzey elde edilebilir. Dışarıdan bu H ların üzerine betopan lata vidalanarak daha keskin bir görünüm elde edilebilir, isterseniz ahşap desenli, taş desenli, siding görünümlü betopan ile ekstra olarak kaplanarak estetik bir görünüm elde edilebilir. Standart evlerde plastik geçme sistem bir alçıpan tavan kullanılmaktadır.Bu da plastik taşıyıcı sistemin enine ve boyuna gözükmesine neden olmaktadır. Ters tavan dediğimiz vidalama sistem bir uygulama ile düz bir yüzey elde edilebilir.
Prefabrik evlerde kullanılan ana malzemeler, galveniz sac ve betopandır. Bu malzemelere laboratuvar ortamında yapılan aşındırma testlerinde 50-70 yıl ömre sahip oldukları ortaya konulmuştur. Bu testlerden de anlaşılacağı üzere gerekli sac kalınlığı, galvaniz kalitesi, betopan kalitesi, betopan kalınlığı evin doğru ve kaliteli malzeler ile kaliteli bir işçiliğe sahip olması halinde diğer yapım modellerinden ömür olarak eksik kalır bir yanı yoktur. 
Prefabrik; bir fabrika ortamında projesine göre üretilen yapı malzemelerinin inşaat sahasında bir araya getirildiği yapım modelidir. Betonarme prefabrik ile köprüler, büyük fabrika inşaatları, tüneller yapmak mümkündür. Aynı şekilde çelik, hafif çelik, panel, ahşap malzemeler ile prefabrik konutlar ve iş yerleri yapmak mümkündür. Prefabrik yapım modelinin bir özelliği de gerektiğinde sökülüp yeniden kullanılabilmesidir. Bizim kullandığımız panel sistem prefabrik evler betonarmeye oranla oldukça esnektir. Bu esneklik deprem esnasında ciddi bir avantaj sağlamaktadır. Çelik iskeletler üzerine kurulması ile birlikte çok büyük sarsıntılarla karşılaşılması halinde bile esneyerek ayakta kalabiliyor.
Her yapı modelinde belli bakım ihtiyaçları vardır. Prefabrik yapılar farklı yapı malzemelerin bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Bu malzemeler farklı ısıl genleşme katsayılarına sahiptir, bu nedenle ve deprem, rüzgar gibi yapıyı esneten etkenlerden dolayı yapıda kılcal çatlaklar oluşabilir, bu çatlaklar mastik ile doldurulup kısmi boya yapılabilir.
Bünyemizde bulunan mimar, inşaat mühendisi ve inşaat teknikerleri ile müşterilerimizin istekleri, arsalarının özellikleri, konumu ve imar durumuna göre istenilen her ölçüde tasarım yapıp uygulama yapabilmekteyiz.
Oba Prefabrik olarak bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özellik bünyemizde bulunan mimar, inşaat mühendisi ve inşaat teknikerlerinin deneyimidir. Tasarımlar ofisimizde müşterimizin arsasının özelliklerine, isteklerine göre tasarlanır. Anahtar teslim uygulama yaptığımız tüm işlerimizi sahada bizzat takip edilir. Aksaklıklar ve eksiklikler anında giderilir. Temel ve evin birleştiği alanda özel uygulama yapılır. Parke altında 5mm strafor kullanılır. Tüm fayans imalatlarında özel uygulamalar ve yapıştırıcılar kullanılır.Müşterilerimize yapı ile ilgili tüm teknik öneri ve görüşler henüz sözleşme aşmasında iletilir, yapılması gerekli olanlar, yapılması önerilenler tek tek anlatılır. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmamız, sitemizde de bulunan referanslarda gördüğünüz üzere OBA Prefabrik farkını ortaya koymaktadır.
Bazı kötü niyetli satıcıların ve konuyu bilmeyen insanların yanıltıcı söylemleri nedeniyle bu konuda halk arasında ciddi bir bilgi kirliliği mevcut. Öncelikle prefabrik bir yapım modelidir, ahşap, betonarme, yığma, çelik, hafif çelik yapılardan hiç bir farkı yoktur ve ruhsat alınmalıdır. Öyle ki bir konteyner veya modüler taşınabilir bir yapı bile koysanız ruhsata ihtiyacınız olacaktır.Bir yere ruhsat alabilmek için öncelikle araziniz arsa vasfında olmalıdır. Arsa vasfında olmayan yerler tarım il müdürlükleri sorumluluğundadır ve il tarım müdürlüğünden izin alınarak yapı yapılabilir.Arsa vasfında olan yerleriniz için mimarlık büroları ile anlaşabilir proje dosyalarını hazırlayıp ilgili idarelerden ruhsat alabilirsiniz.
Biz Oba Prefabrik olarak bünyemizde bulnan mimar, inşaat mühendisi ve inşaat teknikerleri ile ruhsat konusunda da tüm müşterilerimize yardımcı olabilmekteyiz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere [email protected] mail adresimizden yada +90 (282) 653 93 57 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.